Je na to finta ? : Internetové fórum K1400 
Hlavní stránka internetového fóra
zpět na
hlavní stránku K1400
Nevím si rady - poradí někdo? 
Re: Bohatost směsi VS800
Autor: Razani (85.248.73.---)
Datum: 10.05.2022 23:00

Aj keď neskorá odpoveď ale predsa.
Sám mam problém nájsť takéto info.
Ale v zozname dielov pre Intruder VS600GLS sú takého hodnoty:
Predný karburátor : 3.0 až 3+1/4 otáčky
Zadný karburátor : 1.0 až 1+3/4 otáčky


Pre VS800 som tento zoznam dielov zatiaľ nenašiel. Nemám istotu či sú to práve tie hodnoty ale boli napísane v zátvorke pri skrutke bohatosti zmesi. Ale vzhľadom na podobnosť karburátorov a motorov pre VS600 a VS800 môžu tieto hodnoty byť podobné až rovnaké.


AKTUALIZÁCIA
Náhodou som objavil Eshop ktorý funguje na princípe spomínaného zoznamu súčiastok.

Parametre pri skrutkách sú tam takého:
Pre Intruder VS800GLS sú takého hodnoty:
Predný karburátor : 1+1/4 až 2.0 otáčky
Zadný karburátor : 1.0 až 1+1/8 otáčky


Ak sa mýlim tak ma prosím opravte. Hodnota je pri skrutkách Screw,Air čísla 49 a 47


Ja osobne som dnes nastavil skrutky podľa manuálu pre Intruder VS600 a moto mala problém naskočiť nedržala veľmi otáčky na voľnobehu a celkovo sa zmenil zvuk. Pôvodne som tam mal otáčky pre predný 6 otáčok a zadný 2,5... meniť otacky som sa rozhodol lebo chcem pekné hnedé sviečky.. priložím foto sviečok jazdených rok na pôvodných otáčkach. .. Teraz som nastavil 4 otáčky predný a zadný 1,75.
Taktiež pri pôvodný som zmeral provizórne teplotu oboch valcov a rozdiel bol 10 stupnov .. keď som nastavil predný (horucejsi) valec na menej otáčok zo 6 na 4 .. tak rozdiel bol uź len 5 stupňov .. samozrejme meranie nie je presné ale cca to efekt malo. Moto aj na 4 otáčkach išla tak akurát.
Vzduchové filtre boli menené. Ale aj tak sa chytám na preventívne čistenie karburátorov. Moto mám rok a nevyzerá žeby sa poslednú dobu do nich niekto púšťal. Viem že správna zmes nezáleží len od tých skrutiek.. a že to treba robiť s vyčisteními karburátormi a filtramy.. ale len experimentujem a dolaďujem nech to beží o trochu lepšie kým nebudem čistiť karburátory. Som v tomto nový tak berte ohľad grinning smiley A na Servisy sa moc nespolieham, verím źe to spravia dobre ale človek si to sám spraví najlepšie grinning smiley


Z tyćh foto je vidieť že zadný valec má chudobnú zmes ? čiže veľa vzduchu ? A na pomer otáčok pre predný valec má sviečka celkom fajn farbu ak sa nemýlim. Bol by som vďačný ak by to niekto zhodnotil odborným okom grinning smiley Vďaka grinning smiley







Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Razani (11.05.2022 22:00)




Téma Prohlédnuto Napsal Poslal
  Bohatost směsi VS800 485 Gad 27.01.2021 23:23
  Re: Bohatost směsi VS800 194 Razani 10.05.2022 23:00


Omlouváme se, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zakládat nová fóra a psát příspěvky.

Fórum vytvořeno společností Mac OnLine.