Je na to finta ? : Internetové fórum K1400 
Hlavní stránka internetového fóra
zpět na
hlavní stránku K1400
Nevím si rady - poradí někdo? 
Nodzi
Re: Výměna chladící kapaliny na VL-800
Autor: Nodzi (---.customer.poda.cz)
Datum: 21.11.2010 21:17

Zdarec
Sedla dolů, nádrž odpojit a dolů. Nalévací hrdlo je pod nádrží. Výpustný šroub jako u VS 800 nehledej, bo není. Hrdlo odzátkuj pro snazší vypuštění.
Rozeber hadici pod radiátorem. Dle vlastního ekologického cítění vypusť vodu. Kanál před garáží je dobrá volba ale názorný příklad to zrovna není.
Já třeba ekologicky uchovávám vyjetý olej z motorek že ho teda někdy odvezu do sběrného dvora. Za poslední rok jsem ještě teda nic neodvezl. Něco jsme rozdal jako nátěrovou nebo otopnou surovinu ale cca 20 litrů stále k dispozici.
Po složení doliješ směs, poměr a množství hledej v manuálu. Tuším ale že je to necelé dva litry. Můžeš koupit něco třeba od Motulu - přímo pro motorky ale dá se použít cokoliv. Lil jsem i G12. Pamatuj si ale co tam liješ - kvůli dolití nebo popřípadnému prodeji - aby nový zájemce nebyl překvapen. I když většina motorkářů výmění náplně za fresh - pro jistotu a dobrý pocit ihned co motku koupí.
Na poprvé to jasně nenaliješ vše najednou, nalij po hrdlo a pomáčkáním hadic se to snaž odvzdušnit bo tak jak není výpustný šroub tak stejně není odvzdušňovací. Přitom VS má obojí - pěkně ukryto ale má.
Nastartovat pobublat vypnout a dolít. Třeba několikrát. Problém je trochu nádrž - nasazovat a sundávat pro několikeré nstartování je na hlavu. Flaška od minerálky s trochou gazu a kousek šlaušku to jistí.
Můj postup ber s rezervou, řiď se manuálem. Nejsem si teď jist možná je tady i na stránkách nebo na bawikovi. Jako alternativu lze použít i manuál z M800.




Téma Prohlédnuto Napsal Poslal
  Výměna chladící kapaliny na VL-800 824 petr5 20.11.2010 21:47
  Re: Výměna chladící kapaliny na VL-800 655 Nodzi 21.11.2010 21:17


Omlouváme se, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zakládat nová fóra a psát příspěvky.

Fórum vytvořeno společností Mac OnLine.