Zkušenosti : Internetové fórum K1400 
Hlavní stránka internetového fóra
zpět na
hlavní stránku K1400
Není nad názor z praxe. Zeptejte se dřív než koupíte. 
Vevercak
Regulátor VAPE R90 do Intrudera VS1400
Autor: Veverčák (---.net.upcbroadband.cz)
Datum: 08.06.2012 15:52

Tak jako mnoho jiných i já byl nucen měnit tuto poměrně drahou součást elektroinstalace. Napětí 13,2V v soustavě bylo nízké, protože má být cca 14,5V. Originál se připekl od výfuku a nový originál je za 6500,- uff to nedám::-/


PŘED JAKOUKOLIV MANIPULACÍ S ELKTROINSTALACÍ MUSÍ BÝT ODPOJEN AKUMULÁTOR!!!
Regl R90 od VAPE byl zajímavou levnější náhradou. Hlavní bylo vyřešit jiné umístění:-(??? Za výfukovou trubkou na kastlíku to soudruzi z Japonska vyloženě nedomysleli. U origo výfuků je trubka jako propojka. V mém případě to bylo horší, protože výfuky Jardine jsou oba svedeny na pravou stranu a tak to regl schytal od výfukového kolena natvrdo. Mezera mezi žebry chladiče a trubkou byla cca 5mm a neměl tudíž nejmenší šanci přežít.


Nový regl R90 bylo potřeba upravit a záruka je nejspíš v čudu:=-( ale vzhledem k jednoduchosti konstrukce je nejdůležitější výkonové diody hlavně chladit, jinak je regl celkem bezporuchová věc. Nejprve jsem ze starého reglu odštípl a přepájel kabeláž, aby šel R90 připojit na původní konektor. Spojení jednotlivých vodičů jsem provedl v kaskádě, aby se spoje neprodřely o sebe a zároveň, aby po celkovém zaizolování nevznikla veliká boule. Následně jsem svazek opatřil spirálovou izolační hadicí proti mechanickému poškození. Konektory kabeláže musí být v perfektním stavu, jakékoliv poškození, zamodralé zabarvení vypálením nelze akceptovat a je nutné je vyměnit! Před montáží je dobré původní konektory (samice) "napružit" špičatými kleštěmi a před spojením prostříknout Kontaktolem.


R90 jsem upevnil na spodní stranu zadního filtrboxu, přímo nad osu kyvky. Jestli někdy výrobce změní velikost chladiče, tak se tam už nevejde, je to na knop. Není potřeba nic šroubovat, stačí použít kvalitní pěnovou oboustrannou pásku (3M nebo Bison) a vše dobře lihem odmastit. Obavy o kvalitní spoj jsou zbytečné. Pokud je použita tato páska a dobře odmaštěno, tak budete při případné demontáži potřebovat ocelovou strunu na dvou špalíkách. Regl jinak utrhnout nelze.


Jelikož je dole na filtrboxu odtoková hadice, tak je potřeba jedno upevňovací oko reglu proříznout pilkou, aby šel nasunout na hadici a následně pak oboustrankou přilepit. Původně jsem chtěl protáhnout hadici okem reglu, ale poznáte sami, že montáž je tak trochu gynekologická operace a moc místa tam pro manipulaci není. Proříznutí oka bylo nejrychlejší řešení. Pokud jsem někoho inspiroval, tak jen dobře a pro představu přikládám pár fotek [bobo-vevercak.rajce.idnes.cz]

Bobo veverčák
VS1400
www.hvp-baterie.cz



Upraveno 7 krát. Naposledy upravil Veverčák (15.05.2015 23:04)




Téma Prohlédnuto Napsal Poslal
  Regulátor VAPE R90 do Intrudera VS1400 2372 Veverčák 08.06.2012 15:52
  Re: Regulátor VAPE R90 do Intrudera VS1400 618 Petr 08.06.2012 19:13
  Re: Regulátor VAPE R90 do Intrudera VS1400 752 Veverčák 08.06.2012 19:20
  Re: Regulátor VAPE R90 do Intrudera VS1400 759 Kapitán 10.06.2012 12:44


Omlouváme se, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zakládat nová fóra a psát příspěvky.

Fórum vytvořeno společností Mac OnLine.