Klik FIX - uzamykatelné upevnění brašen .......

30.11.2012

     Pokud se o našich strojích říká : co mašina to originál pak o upevnění brašen toto platí bezezbytku. V minulosti nebylo tomuto detailu věnováno tolik pozornosti kolik by si zasloužil a snad proto, že na trhu byli k dostání pouze podpěry brašen viz. foto č.1 které sloužili pouze k zabránění nežádoucího styku s kolem nežli k vlastnímu upevnění brašen, byl dán prostor k lidové tvořivosti
     To - co ze sebe někteří dovedové dokázali vypotit (například viz. foto č.2) nemá cenu komentovat - pravdou však je že většina těchto upevnění neposkytovala mobilitu a mnohdy nevhodným upevněním docházelo k následnému poškození nejen laku (např. viz. foto č.3), ale nezřídka také chromových částí a to již vůbec nehovořím o designu který povětšinou dostal také řádně na frak.
   Přestože nabídka podpěr brašen byla (a stále je) poměrně pestrá tyto běžně nabízené podpěry neskýtají možnost brašnu na nosiče zavěsit a je tím pádem nutné brašny navzájem propojit (například viz. foto č.4) a zavěsit (mnohdy
velice pochybně) přes zadní část stroje (například viz. foto č.3) což sebou nese již zmíněný problém - tedy velmi reálnou možnost poškození povrchové úpravy stroje.
   Ještě před pár lety se tímto detailem nikdo nezabýval,

foto č.1

Nebyli tedy na trhu vhodné upevňovací prvky které by foto č.2 foto č3 foto č.4
eliminovali zmíněný problém s poškozením stroje a zároveň by umožnili snadné a bezpečné upevnění brašen na
stroj jakož i jejich mobilní odnímání.

   Klik FIX
   viz. foto č.5 a č.6 je velmi elegantní a naprosto funkční uzamykatelný systém pro zavěšení brašen. Použitím upevňovacího systému Klik FIX jsou vaše brašny nejen chráněny před zcizením, ale pro vás zůstanou tyto brašny plně mobilní (odnímatelné ze stroje během pár vteřin).  Zavěšení brašen na váš stroj pomocí systému Klik FIX však vyžaduje :
A) zakoupení speciálních nosičů viz. foto č.7 + 8 nebo

foto č.5

B) musíte na stávající nosiče (které jsou běžně v prodeji na takřka všechny stroje - například viz. foto č.1) v patřičné dimenzi (rozteč obou příček musí být 100mm) navařit příčku odpovídajícího průměru (8 mm) viz. foto č.9 + 10). Pokud bude tato 8mm příčka z antikora a naváříte jí Céóčkem při použití antikorového drátu nechá se říct, že nedojde prakticky k žádnému podstatnějšímu znehodnocení stávajícího chromu (viz. foto č.9 + 10). Pokud se rozhodnete pro 
foto č.6 foto č.7

foto č.8

foto č.9

foto č.10

tuto variantu - tedy navaření příčky do stávajících podpěr brašen pak doporučuji zavrtat v místě sváru otvor průměr 8mm (do hloubky cca 3mm) a vámi navařovanou příčku před zavařením do tohoto otvoru vsunout.
C) Další variantou (kterou využijí hlavně fajnšmekři) je, že si tyto speciální nosiče (které jsou nutností pro použití systému Klik Fix) vyrobíte samy nebo necháte vyrobit dle vašeho návrhu viz. foto č.11 a č.11a

   Není na tom opravdu nic světoborného jediný problém kde se vám dost možná dílo zadrhne bude povrchová úprava v galvanizovně  neboli při úpravě povrchu chromem neboť jak obecně známo tyto provozy povětšinou žijí v hlubokém socialismu a tomu také odpovídá přístup k zákazníku jakož i dodržení slíbených termínů.

     Vzhledem k řečenému je tedy v případě vlastní výroby vhodnější použít antikorový materiál a odpadnou tak starosti s galvanizovnou.  

foto č.11

   Takže toliko k speciálním nosičům brašen pro systém Klik Fix.

foto č.11a
   Vlastní Klik Fix viz. foto č.5 a č.6 je opravdu detailně propracovaný systém s možností uzamykání (proti odcizení) z vnitřního prostoru brašny. Komplet je dodáván nejen s již zmíněnými zámky, ale rovněž s veškerými upevňovacími (k brašně) prvky viz. foto č.12.
foto č.12 foto č.13 foto č.14

video

   

wmv 17,9 MB

Vlastní osazení systému na brašnu by měl zvládnout každý zdatný motorkář s průměrně vybavenou dílnou.  
   Jak jsem uvedl v úvodu dnešního článku - v dřívější době nebylo upevňování brašen věnováno tolik pozornosti kolik
by si tento detail zasloužil a je opravdu dobré, že dnes jsou již dostupné vychytávky typu Klik Fix.
   Ke zde představenému systému Klik Fix lze dokoupit aretaci viz. foto č.13 a č.14 která zajistí ustavení brašen na předem určenou pozici
   Pokud vás systém upevnění brašen Klik Fix oslovil pak si jej můžete objednat za cenu 2.150 + poštovné (150,-) na kontaktu viz níže. Jeden pár aretace přijde na 100,- Kč.
   S přáním krátké zimy
 

    zde je na mne spojení
foto : archiv K1400  

informace o bezplatném SKYPE volání naleznete zde - klikni -

volací SKYPE znak :

k1400cz

   +420 777 812288

pokud máš SKYPE stačí kliknout na symbol

 

 Zpět do sekce : konkrétně :