Internetové bezplatné volání...

30.01.2006

   

 

     Předně bych chtěl poznamenat, že tento článek  je pouze zdánlivě "mimo mísu" (vzhledem k zaměření našich stránek) a jeho obsah je určený hlavě těm, kteří na PC teprve začínají a proto je psán formou - kterou jsem zvolil, neboť staří počítačový mazáci (mezi které se bohužel nemohu počítat) jej stejně číst nebudou a tak se ani nikdo nemusí pohoršovat nad tím že budu psát o věcech pro ně zcela jasných možná dost "neohrabaně".
   V úvodu tedy sice krátce ale konkrétně :
 
  • co mám udělat pro to abych mohl volat z jednoho PC na druhý? Nainstalovat do svého počítače program který toto umožňuje - tedy SKYPE.
  • kde a jak tento program získám - případně stáhnu a jak nainstaluji? Odpověď bude obsáhlejší a tak ji uvedu níže.
  • jakou další výbavu budu k tomuto volání potřebovat? Mikrofon a reproduktory - ovšem pro kvalitnější přenos rozhovoru je vhodnější zakoupit si sluchátka s mikrofonem které dnes koupíte řádově za cca 150,- Kč
  • proč a kdy toto volání využiji? je to ve svém principu hodně podobné jako tomu bylo s mobilním telefonem. Hodně lidí si kladlo otázku - nač mi to bude a dnes málo kdo bez mobilu odejde z domova. Internetové volání SKYPE poskytuje velice mnoho nejrůznějších forem : volání v síti Internetu, na mobilní telefony, na pevné linky. Umožňuje telefonní ale i psané konference atd atd....ale pro začátek se s tímto prosím nezatěžujte. Nainstalujte si SKYPE do svého PC, začněte využívat Internetové volání a postupem času se seznámíte se všemi možnostmi.
   
   Jak na to : je to velice jednoduché - ale doporučuji nejprve si přečíst kompletně tento článek a poté teprve dělat věci zde popsané : Předně se musíte dostat na stránky poskytovatele tohoto programu - klikni zde - V novém okně se vám načte stránka SKYPE která bude vypadat tak jak je zachyceno na snímku č.1 Klikněte na tlačítko Get it now tedy na to tlačítko na které ukazuje červená šipka na našem obrázku. Načte se vám nová stránka a dále již pokračujete bod po bodu tak - jak je na obrázcích znázorněno. Jediný problém který může nastat a zřejmě i nastane bude ten, kdy si budete volit svůj osobní volací znak. Vzhledem k tomu, že má toto volání jíž přes 5milionů uživatelů tak je pravděpodobné že vámi

snímek č.1

zvolený volací znak bude již obsazen. Proto budete muset OPAKOVANĚ zadávat nové znaky až natrefíte na ten který není obsazen. Doporučuji volit krátký a výstižný volací znak a to z mnoha důvodů. Jestliže si zvolíte volací znak např. : Frantisekdobrotakarlovyvary - je sice pravděpodobné, že tento znak obsazen nebude ovšem pro pozdější používání např. na vizitky atd.... s tím budou problémy. Rovněž není nutné vyplňovat veškeré údaje. Vyplňte pouze ty položky
které jsou povinné a ty ostatní si později doplníte přímo ve svém PC

   Pokud jste postupovali bod po bodu podle toho jak je uvedeno na stránkách objeví se vám na ploše nová ikona viz. snímku č.2 Když na ní kliknete na ploše se vám objeví již konkrétní nástroj na Internetové volání viz. úvodní snímek a pokud máte zapojené sluchátka s mikrofonem můžete začít volat. Je jasné že si nejprve budete muset najít kontakty, nechat si od  toho koho chcete mít ve svém seznamu odsouhlasit autorizaci atd. atd..... Na toto vše
ale již velice snadno přijdete - bylo by zbytečné zde vypisovat všechny možnosti. Pokud

snímek č.2

by vám přesto vyvstali nějaké zásadní otázky pak na různých specializovaných stránkách naleznete vyčerpávající informaci. V závěru článku uvedu kontakt na jednu z mnoha.
   Pozor : postup který jsem zde popsal je určen pro ty z vás kteří máte ve svém počítači Windows. Jestliže máte jiný systém tak jako první krok který uděláte po načtení webových stránek SKYPE je ten, že si v levém sloupci stránek (na snímku č.1 modrá šipka) zvolíte systém a teprve poté pokračujete.
   Pár drobností : přestože dole nechám odkaz na specializující se stránku uvedu zde několik základních informací které by jste v začátcích možná složitě hledali.
- nejnovější verze Skype obsahuje standardně češtinu. Ovšem pozor hlavně při zaplňování volacího znaku a hesla pro přihlášení!!!
- nejnovější verze Skype je sice koncipována pro použití web kamery, ale pokud jí nemáte vůbec nic se neděje. Vlastní volání bude probíhat ve stejně kvalitě a pokud volaný na druhém PC kameru má pak jej vy uvidíte.
- požadavky na připojení k Internetu pro bezproblémový provoz jsou : minimální rychlost 33,6 kb/s, co nejmenší odezva (ping), nízká ztrátovost paketů.
- nezapomeňte také na fakt, že někteří poskytovatelé internetu omezují množství přenesených dat. Skype při hovoru "spotřebuje" cca 25-30MB za hodinu.
- někteří uživatelé, používají starší verzi Skype, jen proto aby při reinstalaci nepřišli o kontakty a nastavení programu. Tyto obavy jsou však zbytečné. Stáhněte si nejnovější verzi - zvolte spustit (nikoli uložit) a projděte celý instalační proces. Po instalaci dojde k automatickému spuštění programu a převzetí nastavení a kontaktlistu, přesně tak jak jste byli zvyklí ve starší verzi. Jinými slovy : jestliže již SKYPE máte a chcete novější verzi, program jen "přejeďte" novou verzí a neprovádějte odinstalaci staré verze! Pokud držíte toto postup nemusíte mít obavy o své kontakty které máte uložené ve svém SKYPE seznamu. 
- obrázek do osobního profilu vkládejte ve velikosti 96x96 pixel. Ne větší ne menší.
- první zkouška. Pokud již máte nainstalováno, chcete vyzkoušet funkci a zatím nemáte na nikoho známého kontakt, můžete v pohodě zavolat mě. Na počítači bývám dost často a po 20:00 přes zimní období takřka pravidelně. Můj volací znak je - viz níže :
 

k1400cz

   Možná se zeptáte : nač mi bude takováto komunikace, když máme e-mail a na stránkách FÓRUM? Odpovědět je snadné - pokud potřebujete s někým rychle probrat určitý technický problém ........... pak forma psaného textu není zrovna flexibilní a nač utrácet za mobil, když s tímto prográmkem můžete hovořit s celým světem úplně zadarmo. Navíc je zde též možnost konference do níž se můžou zároveň zapojit až čtyři diskutující.
   No a zde je slíbený odkaz na specializující se stránky :
1)  SKYPE.CZ  - klikni zde -    ....... 2)FÓRUM - klikni zde -
   Co říci v závěru? Možná bych použil Rendisovu větu, která se mi velmi líbí : využívejme vše co nám Internet bezplatně nabízí a tak se již nyní těším, že mi do mého seznamu který čítá již přes stovku jmen v brzké době přibudou další s nimiž budu moci
plkat naživo
 

 spojení na autora článku
 

   

volací SKYPE znak :

k1400cz

   +420 777 812288

Zpět do sekce : napsal Život :

 

 

 

       
alovka (alimex.cz) 30.01.2006 07:34
K těm Generálovým kladům, bych napsal jen stahujte vždy z ověřených zdrojů. Existují Skype programy ( klienti ), kteří mají v sobě zadní vrátka a zpřístupní data v počítači cizím osobám. Dále narazíte na klienty, kteří obsahují tvz. spyware. Tohle je ale nešvar i jiných komunikačních programů nejen Skype. Když si tedy stáhnete Skype z ověřených zdrojů a máte připojení min. 128kbit celkem to i funguje. Řada firem ho už používá pro celofiremní komunikaci.
Medved (upc.cz) 30.01.2006 16:05
no, ono je to alovko trosku jinak. Skype klient je akorat jeden - Skype ;-). Respektive jeho ctyri verze (Windows, Linux (coz je blbos ma to byt GNU, ale to je fuk), MAC a PocketPC). Skype pouziva svuj vlastni proprietalni protokol a proto nikdo jiny (pokud je mi znamo) nez "Kazaa skauti" klienta pro Skype nepise. Coz nic nemeni na tom, ze Skype je sracka vsech sracek - pokud to v nejake firme "pouzivaji pro celofiremni komunikaci", tak musi mit nepricetneho admina. U nas je Skype tvrde filtrovan. Dva, tri "skypujici" managori dokazou polozit na krovky i jinak velmi slusne pruchozi sit.
alovka (alimex.cz) 31.01.2006 17:30
Jo, ale slyšel jsem o skypech, ve kterých se někdo vrtal a trochu tam něco přidal. Raději jsem varoval. Jinak v aktuálním fotu jsem se díval jakou pěknou motorku to stavíš. To je Showbike?. http://www.k1400.cz/foto/ruzne/zatim/smes.htm (27.1.06)
Medved (logica.com) 02.02.2006 15:23
Ne kazdy, kdo si rika Medved, je skutecne Medved ;-).
indian (nbox.cz) 16.03.2006 10:24
No ja myslim ze kdyz clovek pouziva pocitac jen pro zabavu. tak ho to SKYPE nemuze nijak ohrozit, protoze v nem memam nic tajneho.jestli ma nekdo v pocitaci udaje o Firme .ucetnictvi a jine veci tak musi holt pouzivat telefon. Ja jsem s tim SKYPEM spokojeny Stana Indian
indian (nbox.cz) 16.03.2006 10:26
Jeste dodatek:udajne posledni verze ma byt bezpecna tak nevim . Insian
alldncz (upc.cz) 04.06.2006 00:23
Existuje daleko lespsi prgram a do vsem pevnych po EU a CR muzete volat zdarma tady mate : http://www.voipdiscount.com/en/index.html a nezapomente mi potom zavolat na ucet ve voipdiscountu na alldncz ! Povim hodne zajimavych veci!
Slim (158.148) 22.06.2006 23:52
Skype celkem ujde,ale pokud chcete používat i SkypeOut/volání na pevné linky /tak na něj zapomeňte nestojí za nic.Polovina hovorů je nesrozumitelná,online pomoc/pokud vůbec pomůže/jen v angličtině.
Marina (41.115) 27.01.2007 15:43
Prosim napis mi,kde siho muzu stáhnout na GoddesFreya@atlas.cz Děkuji.
Generál (cservis.cz) 27.01.2007 16:38
Pod úvodním obrázkem tohoto článku máš napsáno - klikni zde - no tak na to klikni vyber systém windows nebo jiný - jaký máš v PC a stahuj ;-)
petr preisler (iol.cz) 19.02.2008 15:11
pit
michal (iol.cz) 18.01.2010 15:53
Ahoj dědo.
vlastila jennifer (upc.cz) 21.01.2010 19:15
cuj jak jse mas
Adéla (sys-data.com) 26.03.2010 13:10
Já se mám skvěle
knedla (iol.cz) 04.04.2010 20:39
lllllllll
jana10 (karneval.cz) 22.05.2010 12:56
jak se mate?
lidok (upcbroadband.cz) 26.11.2010 22:43
jak stegnut skype
Stáhněte si Skype (upcbroadband.cz) 07.11.2011 17:56
jikjijjhjhjh
 
   

zpět na úplný začátek WEBu

   
    Chopper a cruiser