Je na to finta ? : Internetové fórum K1400 
Hlavní stránka internetového fóra
zpět na
hlavní stránku K1400
Nevím si rady - poradí někdo? 
Keď skončia zadné tlmiče
Autor: Razani (85.248.73.---)
Datum: 13.03.2022 13:06

Zdravíčko,
chcel by som sa poradiť, ako riešite ak vám prestanú fungovať zadné tlmiče. Mám Intrudera VS600.
Je mi jasné že kúpiť nové, ale otázna znie, akú znaćku by ste odporúčili alebo aké ste tam vy dali konkrétne tlmiče namiesto originálnych.
Lebo ako vieme originály vedia solídne odľahčiť peňaženku.
Tu je jeden príklad originálneho, ale mám pocit že je to cena len za jeden tlmič nie pár.


Pozeral som na značky ako YSS alebo Betor ... avšak neviem či môžem veriť kvalite tých tlmičov keď sú za takú "priaznivú" cenu a či vôbec tvrdosť bude dosahovať úrovne origináloch.
Bol by som vďačný za akúkoľvek radu a odporúčanie na aké tlmiče sa zamerať.


Dočítal som sa tuna aj o repasoch zadných tlmičov, lenže to boli príspevky staré aj 15 rokov. Preto by ma aj zaujímalo či takéto repasi ešte niekde fungujú lebo nedopátral som sa. Užívateľ ktorý to tu vraj robil (už neviem nick) tak bol naposledy prihlásený pred asi 7 rokmi.



Pre zaujímavosť aký mám problém s pôvodnými: Boli dosť mäkké a niekedy sa ako keby zasekli a ostali stáť a po pár sekundach až vystrelili hore ked som sa z moto postavil. Tak som si povedal že vymením dorazy .. rozobral som ich a po rozobratí som zistil že vlastne vôbec netlmia. Počuť že je v nich olej, nikde to nevyzerá žeby niekde niekedy unikal .. Zrejme je vo vnútri už zničené nejaké tesnenie.


Ďakujem všetkým za rady. Chcel som aj začať túto tému aby majitelia podobných mašín vedeli kde v dnešných rokoch hľadať alternatívu alebo riešenie pre ich zadné tlmiče, keďže info o tom je ťažko dohľadateľné a osobné skúsenosti iných ešte viac.


AKTUALIZÁCIA
Z tlmiča ktorý sa zasekával som odrezal asi 2 mm od vrchu jemne dookola časť z tlmiča. Vytiahol som z neho piest s piestnicou. Tlmič bol plný oleja takže neunikal. Zrejme bola mierne ohnutá piestnica a zasekávala sa v takom tesniacom krúžku na vrchu tlmiča .. Ak si človek zoźenie novú piestnicu, olej a vedel by si napr. narezať nový závit na vrch tlmiča aby to naspäť poskladal a utesnil tak repas takého tlmiča je reálny aj v domacich podmienkach. Na youtube je mnoho videí ako indovia takéto tlmiče zrepasujú na počkanie (inšpiroval som sa nimi).. u nás je to zase drahá záležitosť údajne grinning smiley ..
Ale do repasu som sa nepúšťal, bolo by to aj tak zrejme len dočastné riešenie a pružiny už boli slabšie.


Kúpil som nové tlmiče Hagon. Odkaz na tlmiče.
Je to Britská výroba a cena na tejto stránke je viac než fajn. Dorućenie trvalo asi 3 týždne, keďže tlmiče sa vyrábajú na mieru. Zadáte tam vašu váhu a štýl jazdy a podla toho tam dopasujú pružiny. Doprava na Slovensko z Talianska stála niečo kolo 10 -15 €.
Mám na nich najazdené zatiaľ len asi 100km ale som veľmi spokojný. Moto sa mi zdá v zatáčkach stabilnejšia a zase na pohodlí to neubralo. Sú nastavené na 2 stupni z 3 na tvrdosti. Keď predtým za mňa niekto sadol, moto celá sadla dole tesne nad dorazy. Teraz ten istý človek sadne dozadu a ani takmer neviem že niekoho vzadu mám. Taktiež je výhoda oproti pôvodným tlmičom, že tieto majú progresívne pružiny. Originálne tlmiče by vyšli dokopy niečo okolo 600€ (Nové).
Hagon majú na svoje tlmiče aj chromované kryty, treba len hľadať a nájdete.


Takže len som chcel takto uzavrieť túto tému ak by mal niekto podobný problém.
Prikladám aj foto (ak by niekto chcel foto rozobratého original tlmiča nech tu napíše)


Pred:




Po:







Upraveno 1 krát. Naposledy upravil Razani (10.05.2022 22:49)




Téma Prohlédnuto Napsal Poslal
  Keď skončia zadné tlmiče 306 Razani 13.03.2022 13:06


Omlouváme se, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zakládat nová fóra a psát příspěvky.

Fórum vytvořeno společností Mac OnLine.