Pokec na volné téma : Internetové fórum K1400 
Hlavní stránka internetového fóra
zpět na
hlavní stránku K1400
Zde můžete pokecat o čemkoli, co vás zrovna napadá. 
General
Nač to přijde?
Autor: Generál (---.cservis.cz)
Datum: 08.08.2023 22:48

Koupit něco v USA za pár kaček nemusí být žádná výhra. Pokud někoho nebudou zajímat podrobnosti tak může následující odstavec přeskočit. Podstatné je v posledním odstavci.


Potřeboval jsem do převodovky Baker simerink a tak jsem tuto fy. kontaktoval. Jednání bylo neskutečně vstřícné přestože pro ně to nebyl žádný kšeft. Cena simerinku byla totiž 9,80 USD
Za těchto pro ně pár kaček, museli udělat papíry do EU objednat přepravu atd atd. Přičemž jejich vstřícnost byla jako když dělají kšeft století thumbs down Cena dopravy - kterou ale Baker neovlivní, byla 38,68 USD tedy skoro 400% ceny zboží. Když jsem dostal Fa k proplacení a viděl cenu dopravy požádal jsem je aby fakturu stornovali a udělali novou na 2ks. Opět bez problému, velice ochotně a bez prodlení vše zařídily a ještě ten den 02.08 v 18:59 hodin simerinky poslali(19,60 + 38,68) Zároveň mi poslali sledovací číslo zásilky takže dle tohoto odkazu jsem viděl, že simerinky byly 04.08 ve 21:55hodin - tedy za pouhé 2 dny v DE na depu. Bohužel v sobotu 05.08 ani v neděli 06.08 kamiony nejezdí, takže pokračovat v cestě mohlo mé zboží až po skončení víkendu - tedy po půlnoci. Depo v DE opustilo 07.08 v 02:30 hodin a do ČR na depo Tuchoměřice dorazili v 03:31. Zde se ale mé zboží dostalo do rukou českého úředníka thumbs up a nastal kolotoč který zde raději popisovat nebudu. Abych to zkrátil - zboží přišlo z USA do DE za dva dny. Z Tuchoměřic ke mně jim to bude trvat 3 dny the finger smiley prý jej dodají 10.08 za zákonné poplatky 297,- Kč + provize 170,- Kč .... ubohý český národe angry smiley


Takže : Nač to přijde?
Simerink 9,80 x 2ks = 19,60 USD
Doprava = 38,68 USD
Celkem tedy 1.291,- Kč
Zákonné poplatky + provize = 467,- Kč
Suma sumárum - zboží za 19,60 USD nakonec stálo 1.758,- Kč
Jo a to jej vlastně ještě nemám a kdoví jestli autu které mi jej po třech dnech 10.08 poveze někde neupadne kolo....




Téma Prohlédnuto Napsal Poslal
  Nač to přijde? 287 Generál 08.08.2023 22:48


Omlouváme se, ale pouze registrovaní uživatelé mohou zakládat nová fóra a psát příspěvky.

Fórum vytvořeno společností Mac OnLine.